בלעדי: טיפים מהעורך של ליגל 500 למשרדי עורכי הדין בישראל

העורך הראשי של  ה- Legal 500, ג'ונתן ארמסטרונג, מספק נקודות למחשבה על משרדי עורכי דין ישראלים ומעניק טיפים לקראת סבב הדירוגים הבא

מאת: לי סנדרס, יועץ וראש מחלקת הגשות ותוכן אנגלית בנישליס ליגל מרקטינג.

 

תפסנו לשיחה את העורך הראשי של מהדורת המזרח התיכון ואפריקה של ליגל 500, ג'ונתן ארמסטרונג שסיפק לנו הצצה נדירה למה שקורה מבפנים והשיב לשאלות שהכי מעניינות את משרדי עורכי הדין בישראל.

ארמסטרוג ציין כי כמו בכל שנה, חוקר מטעם ליגל 500 יבקר בתל אביב כדי להכיר את הנפשות הפועלות במשרדים פנים אל פנים. תקופת המחקר לקראת סבב הדירוגים הבא מתחילה ב-4 בספטמבר השנה, ופרטי החוקר יפורסמו מאוחר יותר.

האם מתוכננים תחומים חדשים השנה?

השוק המשפטי בישראל מתוחכם במיוחד וכתוצאה מכך הסיקור שלנו כולל מגוון רחב של תחומי עיסוק. במהדורת 2017 של "Legal 500 ישראל" הוצגו מספר תחומי עיסוק חדשים.

למרות שהמשוב שקיבלנו היה חיובי במידה ניכרת, לקחנו בחשבון כמה נקודות וניסחנו את רשימת תחומי העיסוק של המהדורה הקרובה לשנת 2018, תוך איחוד תחומים כדי להגיע לרמת דיוק גבוהה יותר.

תחומים חדשים ושמות מפורטים בקווים המנחים בעת ההגשה נמצאים כאן: Http://www.legal500.com/assets/images/research/emea2018/israel.pdf

אתה אישית כבר מכיר אותנו, אבל נראה שאנחנו מחוץ למכ"ם והדירוג אינו תמיד מדויק, מה אנו יכולים לעשות עם ההגשות כדי להעביר מסר חד יותר?

התשובה תשתנה בהתאם לאיכות ההגשה הכללית. הדגשתי בתשובותיי מטה מה עושה הגשה לטובה יותר.

כמה חשובה הגשת הבקשה למיקום בדירוג?

ההגשה היא החלק החשוב ביותר של התהליך והמקור העיקרי של מידע עבור החוקרים שלנו, כאשר הם מעריכים את המשרד, כולל החלטות לגבי הדירוגים. הגשה חזקה היא גורם חשוב בכל תנועה כלפי מעלה בדירוג. הגשה חזקה מתוארת כהגשה ברורה ומדויקת, הכתובה בתמצות ובשפה שאינה הז'רגון המשפטי. הגשה חזקה היא גם כזו שבה עוצמות ורוחב המומחיות של תחום העיסוק מזוהים בבירור ולאחר מכן מאוששים על ידי בודק ההגשה.

האם ראיון יעזור למשרד לטפס בדירוג?

לא. בעוד אנו שואפים לראיין כמה שיותר, לא ניתן לראיין כל משרד, ולכן אין זה הוגן שראיונות ישפיעו על החלטות הדירוג. לכן אנו משתמשים בראיונות כדי להשלים את ההגשה וכן להדגיש ולהבהיר את נקודות המפתח הכלולות בה. הראיון גם מאפשר לנו למצוא מגמות שוק אשר אנו מאמתים לאחר מכן באופן עצמאי.

עסקאות ותיקים מייצגים – כמה ואיך לבחור?

ב-Legal 500 מבקשים להגיש עד עשרה תיקים. האם אנו מקבלים "עונש" על חריגה?

אנו מבקשים ממשרדי עורכי הדין להיצמד למגבלה של עד עשרה תיקים. פירמות שחורגות מעבר למגבלה, מוסיפות לעומסי העבודה של החוקרים, ולכן סביר להניח ש"מרגיזות" אותם קצת, תוך דילול הערך של נקודות השיא שהן מספקות. הגשה של יותר מ- 10 תיקים נראית יותר כמו פירוט כל העבודה שהמשרד עשה לאחרונה ולא מדגם מייצג.

מתוך 10 תיקים, מה המינימום להגשה אידיאלית שתעריך נכונה את עבודת המשרד?

אם אין אפשרות להגיש 10 תיקים עיקריים, משום שלא הייתה נגיעה בעשרה נושאים רלוונטיים בתקופת הדיווח, על המשרד לחשוב האם זרימת העבודה האיכותית מתאימה לזו של משרדים מדורגים. אנו לא מדרגים על סמך היקף העבודה בלבד, אולם כמעט בכל המקרים המשרדים שמדורגים ברמה גבוהה יותר, הצליחו באופן עקבי לספק 10 תיקים מורכבים כמדגם מייצג של תחום העיסוק שלהם.

אתם מבקשים תיקים רק מהשנה הקלנדרית האחרונה. האם נוכל להגיש גם מעבר לכך?

הרקורד של חברה הוא גורם מפתח בתהליך קבלת ההחלטות שלנו בדירוג. אנו מנתחים את הגשות העבר כדי לוודא זאת, אולם משרדים גם חופשיים לפרט בקצרה את הדירוגים שלהם בעבר כחלק מההגשות האחרונות שלהם. כדאי לשמור על מידע זה ברור ותמציתי, ואין צורך בפירוט יתר של דגשי העבודה. אחת הדרכים הטובות להציג את הדירוג העבר היא רשימת לקוחות ארוכת שנים עמם נבנו יחסים.

איך לבחור ממליצים?

מי נחשבים כממליצים הטובים ביותר?

הממליצים שמכירים היטב את עורכי הדין, אנחנו לא מסתכלים בהכרח על מי עונה אלא על אופי המענה.

אם אנו מספקים 20 לקוחות כממליצים, האם אתם יוצרים קשר עם כולם?

כן, אין לנו הגבלה על כמות הלקוחות כממליצים, למרות שהם חייבים להיות לקוחות חדשים (כ -12 חודשים מאז האינטראקציה האחרונה לכל היותר).

אם יותר ממשרד אחד שולח לכם את אותו הממליץ, תתקשרו אליו מספר פעמים או פעם אחת מרוכזת?

במקרים בהם יותר ממשרד אחד מגיש בו זמנית את אותו הממליץ, החוקר יתקשר פעם אחת בשם כל המשרדים. אנו לא רוצים להטריד את הלקוחות הממליצים עם הודעות דוא"ל מרובות, ולכן ברוב המכריע של המקרים הממליצים יקבלו דוא"ל אחד בשם כל החברות. חריג אחד הוא כאשר ממליץ מוגש עד שבועיים לאחר המועד האחרון.

 אנו עושים כל שביכולתנו כדי לעמוד במועד ההגשה, האם יש סנקציות אם לא מספיקים להגיש במועד?

לגבי הגשות, הארכות ניתנות בדרך כלל לפי שיקול דעתו של החוקר. אם יש צורך בהארכה, יש ליידע אותנו בהקדם האפשרי ואנו נעשה כמיטב יכולתנו.

לגבי הממליצים, המועד האחרון הוא קבוע וקיים "עונש" על איחור. אנו ניצור קשר רק עם ממליצים שהוגשו עד שבועיים לאחר המועד האחרון ורשומים כממליצים עבור המשרד הזה בלבד, מהסיבה שאנו לא רוצים ליצור קשר עם אותו הממליץ פעמיים ברצף ולכן אם המשרד שולח ממליץ באיחור, והוא היה רשום גם על ידי משרד שהגיש בזמן, אנחנו ניצור עמו קשר רק מטעם המשרד שהגיש בזמן. עם ממליצים שהוגשו יותר משבועיים לאחר המועד האחרון לא ניצור קשר כלל.

לסיכום – מכל הגורמים המעלים את סיכוייו של משרד עורכי הדין בדירוג, מה הדבר החשוב ביותר להעביר לך? מה היא עצה מספר אחת שלך?

Legal 500 –  הוא ניתוח איכותי של עבודת משרד עורכי דין, ולכן חיוני לכתוב בבירור את ההגשות ולהסביר על המורכבות ועל פרופיל העבודה שנעשתה בפועל בכל תחום.

 

תגובות

תגובות


admin

Comments are closed.

usaisrael