מדד העוצמה הבינלאומי 2017 – האם למשרד שלכם יש עוצמה בינלאומית?

מה חושבים הקולגות מחו"ל על המשרד שלכם? בדיקת מדד העוצמה הבינלאומית לפי מדריכי הדירוג הבינלאומיים של "נישליס ליגל מרקטינג", מאפשרת הצצה ייחודית ונדירה, למיצובם של משרדי עורכי הדין הישראלים הגדולים בזירה הבינלאומית. איזה מהמשרדים הישראלים הגדולים הוא בעל מדד העוצמה הגבוה ביותר בחו"ל? כל התשובות לפניכם.

בדיקת "מדד העוצמה" הבינלאומית של "נישליס ליגל מרקטינג" לשנת 2017 מורכבת מנתונים שנלקחו ממדריכי הדירוג המובילים Chambers, The Legal 500   ו- IFLR1000, המדרגים את שוק עורכי הדין הישראלי בצורה מתודית ומקצועית מדי שנה.

הבדיקה נסמכת על מספר הפעמים בהן המשרד דורג בקבוצת האיכות הראשונה, ביחס למספר ההגשות שהגיש למדריכי הדירוג כשהמטרה הינה זיהוי חוזק המותג שהוא למעשה – המיצוב. מיצוב הוא האופן שבו משרדי עורכי דין ישראלים נתפסים בחו"ל.

בבואם לדרג את המשרד, נסמכים המדרגים הבינלאומיים על פרמטרים אובייקטיביים בלבד, כגון: 1. בחינת פרופיל איכותי של העסקאות והתיקים בהם טיפל המשרד בשנה החולפת. 2. חוות דעת שמסרו על המשרד לקוחות המשרד (לקוח של המשרד הוא גם לקוח של משרדים אחרים לכן חוות הדעת נחשבת  נייטראלית). 3. בחינת דעתם של קולגות ומובילי דעה בארץ ובחו"ל על המשרד.

כנגזרת, שלושת הגורמים המשפיעים על דירוגו של המשרד אצל המדרגים הבינלאומיים הם: האינפורמציה אודות פעילותו, המלצות של לקוחות המשרד ופידבק מקולגות וגורמים מקצועיים בשוק. העובדה כי עיקר הדירוג מושפע מגורמים חיצוניים שלמשרד אין השפעה עליהם (המלצות של לקוחות ופידבק מקולגות), מסייעת ביצירת מדד מיצוב אובייקטיבי.

כך, מלמדים המדרגים הבינלאומיים עד כמה מיצוב המשרד – הדרך בה אחרים רואים אותו – הוא חזק. הדירוג הבינלאומי מלמד כיצד משרד עורכי דין ישראלי מצטייר בעיניהם של משרדים בחו"ל. כולם רוצים לדעת מה אחרים חושבים עליהם וכיצד תופסים אותם והדירוג הוא אולי הכלי האובייקטיבי היחיד המאפשר למשרד ללמוד מה גורמים חיצוניים חושבים עליו.

מדריכי הדירוג מאפשרים לנו לעשות  benchmarking ולהבין לעומק כיצד גוף חיצוני ובלתי תלוי רואה את משרדי עורכי הדין הישראלים, על סמך מחקר וראיונות איכותיים וכמותיים עם הלקוחות, הקולגות וגורמים מקצועיים בשוק הישראלי.

יש לציין כי מדד העוצמה לא בהכרח מעיד במידה מוחלטת על איכות המשרד ומחלקותיו, אך הוא בהחלט מהווה אינדיקציה ומאפשר למדוד בכלים אובייקטיביים יחסית את מיצובו, בדגש על בולטות בעבודה המשפטית בפני קהל יעד בינלאומי.

בדיקת "נישליס ליגל מרקטינג" מתמקדת בשני פרמטרים עיקריים: "מדד העוצמה" ו"מדד השיפור". מדד העוצמה מתבסס על מספר ההופעות של המשרד בקבוצת האיכות הראשונה, ביחס למספר ההגשות המשוער של המשרד בשלושת מדריכי הדירוג הבינלאומיים. מדד השיפור מציג את השיפור בדירוג המשרד באופן כללי, על פני כל קבוצות האיכות, בהשוואה לדירוגו בשנה הקודמת.

הרצוג פוקס נאמן, ממשיך לשמור על המקום הראשון, אגמון רושם עלייה מרשימה

 השנה, מדריך הדירוג צ׳יימברס שמר על הקו השמרני שלו וציין רק 8 עליות/כניסות חדשות. מדריך הדירוג ליגל 500 המשיך בריוויזיה של התחומים, עת הציג מספר רב של תחומים חדשים ופיצל תחומים קיימים ומדריך ה- - IFLR1000הציג תחום התמחות חדש אבל צמצם את הטבלאות, תוך הורדת משרדים רבים בדירוג, בניסיון ליישר קו לאחר שנים רבות בהן התאפיין בעליות רבות. כל אלה השפיעו באופן ישיר על מדד העוצמה שלנו.

 

על פי קריטריון "מדד העוצמה" לשנת 2017, משרד הרצוג פוקס נאמן, ממשיך לשמור על המקום הראשון (עם 64.3 נקודות), משרד אגמון ושות׳, רוזנברג הכהן ושות' עולה למקום השני (63 נקודות) ומשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל (52.3 נקודות) סוגר גם השנה את השלישייה הראשונה ומגדיל את הפער.

 

גולדפרב זליגמן עולה שני שלבים למקום הרביעי עם 40 נקודות, פישר בכר חן וול אוריון עולה מהמקום השביעי בדירוג 2016 למקום החמישי עם 38.5 נקודות, ש.הורוביץ ושות' יורד שני מקומות למקום שישי עם ציון של 32.6 נקודות, גורניצקי יורד אף הוא שני שלבים, בהשוואה לדירוג 2016 ויגאל ארנון שומר על מקומו השמיני עם ציון של 26.3. משרד ארדיסט, בן נתן, טולידאנו ושות׳ עם ציון של 25 ממשיך לטפס בדירוג ועולה למקום התשיעי ואת העשירייה סוגר משרד נשיץ ברנדס אמיר עם ציון של 18 וכניסה ראשונה לעשירייה הפותחת, על חשבון משרד גרוס קלינהנדלר חודק הלוי גרינברג ושות' אשר יורד שלושה שלבים למקום ה-12 עם ציון של 11.5.

 

משרד אגמון ושות׳, רוזנברג הכהן ושות׳ רשם את העלייה המשמעותית ביותר של 7.2 נקודות בהשוואה למדד 2016 וזאת בזכות עלייה במדריך ה - IFLR1000 בשלושה תחומי התמחות לקבוצת האיכות הראשונה. יחד עם זאת, זה המקום לציין כי למשרד אגמון מספר ההגשות המעטות ביותר ביחס למשרדים המופיעים בעשירייה הראשונה של המדד.

 

הרצוג פוקס נאמן הינו המשרד היחיד שמדורג בקבוצת האיכות הראשונה בכל חמשת תחומי ההתמחות ב- IFLR1000 ומדורג ביותר תחומי התמחות בקבוצת האיכות הראשונה מכל משרד אחד, סך הכל 27 פעמים.

 

מלבד משרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ומשרד הרצוג פוקס נאמן, אשר להם למעלה מ-20 הופעות בקבוצת האיכות הראשונה (27 ו-23 בהתאמה), אין משרד נוסף שיש לו יותר מ-15 אזכורים בקבוצת האיכות הראשונה. למשרד גולדפרב זליגמן ולמשרד פישר בכר 15 אזכורים, למשרד ש. הורוביץ 14 אזכורים ולמשרד אגמון 12 אזכורים בקבוצת האיכות הראשונה. לשני משרדים 10 אזכורים – יגאל ארנון וגורניצקי.

 

ההפרש בין השלישייה המובילה בדירוג העוצמה – הרצוג, מיתר ואגמון, לבין המקום הרביעי עומדת על כ-12 נקודות פער.

 

צמצום הפער הגדול ביותר ממקום 14 במדד 2016 למקום 10 במדד 2017 רשם משרד נשיץ ברנדס אמיר.

 

לראשונה, אנו רואים בעשירייה הראשונה במדד העוצמה שני משרדים אשר אינם מדורגים בין עשרת הגדולים לפי הדירוג הכמותי של דן אנד ברדסטריט – משרד אגמון ושות׳, רוזנברג הכהן ושות׳ ומשרד ארדינסט, בן נתן, טולידאנו ושות׳.

 

שני משרדים נוספים שמתחזקים השנה ושעלו אף הם מבחינת הציון, בהשוואה לשנת 2016 הם משרד פירון, אשר קפץ מהמקום ה-17 למקום ה-14 וממשיך להתחזק בדירוגים ומשרד גולדפרב זליגמן.


Screen Shot 2017-12-27 at 12.42.56 AM

 

יגאל ארנון והרצוג פוקס נאמן מובילים ב״מדד השיפור״

 

"מדד השיפור" – אם "מדד העוצמה" מראה מיצוב בינלאומי, הרי שמדד השיפור מראה מגמתיות בשוק (לדוגמא מיזוג בין משרדים יכול להשפיע על מדד השיפור). משרדים רבים עולים בדירוגים, אבל לא בהכרח לקבוצת האיכות הראשונה. אם מדד העוצמה מתייחס רק למספר הפעמים בהן המשרד דורג בקבוצת האיכות הראשונה, הרי ש"מדד השיפור" מתייחס לכל העליות בדירוג (לדוגמא: משרד שעלה מקבוצת האיכות הרביעית לשלישית). שיפור הינו גם עליה בדירוג ביחס לשנה הקודמת וגם כניסה חדשה לדירוג בו המשרד לא היה מדורג בעבר.

 

השנה, בשל הרחבת דירוג הליגל 500 עם הוספת תחומי התמחות חדשים ופיצול תחומי התמחות קיימים, נרשמו מספר של משרדים שדורגו לראשונה בתחומי התמחות חדשים וכן עליות בדירוג. לראיה, מקרב משרדי הטופ-20 נרשמו 145 עליות לעומת 19 ירידות בלבד. מנגד, ב-IFLR1000 ראינו 24 משרדים יורדים בדירוג אל מול חמש עליות בלבד ושמונה כניסות חדשות.

 

המשרדים שרשמו את השיפור הרב ביותר הם:

 

במקום הראשון – יגאל ארנון שמוביל בקריטריון מדד השיפור עם 12 נקודות לאחר שרשם 13 עליות בדירוג וירידה אחת בלבד.

במקום השני – הרצוג פוקס נאמן, שרושם השנה 11 עליות וירידה אחת בלבד, נתון המזכה אותו ב-10 נקודות.

שניים במקום השלישימיתר ועמית פולק מטלון. מיתר רושם 13 עליות בדירוגים הבינלאומיים השנה, אבל ארבע ירידות ומסיים את השנה עם סך של 9 נקודות. עמית פולק מטלון, בדומה למיתר, מסיים אף הוא את השנה עם 9 נקודות, לאחר שרשם תשע עליות ללא ירידה.

 

במקום הרביעי – משרד ש. הורוביץ אשר עלה ב-9 תחומי התמחות בשלושת מדריכי הדירוג אל מול ירידה אחת, סך של 8 נקודות.

 

את המקום החמישי חולקים בצוותא שלושה משרדים – ארדינסט, בן, נתן, טולידאנו ושות׳, יחד עם גודלפרב זליגמן ושות׳ ומשרד נשיץ ברנדס אמיר עם ציון זהה של 7 נקודות. לארדינסט היו 7 עליות ללא ירידות, לגולדפרב נרשמו 10 עליות עם 3 ירידות (- IFLR1000) ולנשיץ 8 עליות וירידה אחת.

 

למדריכי הדירוג הבינלאומיים חשיבות עצומה בבחירת משרד עורכי דין ישראלי ולרב ייבחר משרד המדורג בקבוצת האיכות הראשונה.

בדיקת מדד העוצמה ומדד השיפור מאפשרת למדוד את העוצמה של המשרד בחו"ל מזווית אובייקטיבית וניטראלית של מדריכי הדירוג. בדיקה זו מאפשרת לנו להעמיק וללמוד על מיצובם של משרדי הטופ-20 כפי שהם מצטיירים בעיני הלקוח  הבינלאומי בבואו לבחור משרד עורכי דין בישראל.

 

Screen Shot 2017-12-27 at 12.43.28 AM

 

  • חלק מהנתונים שנאספו (מספר ההגשות שמבצע כל משרד) הינם משוערים והנתונים מהווים אינדיקציה בלבד.

 

תגובות

תגובות