ראיון מיוחד עם העורך של מדריך הדירוג צ׳יימברס – טיפים ועצות חשובות לקראת תקופת ההגשות הקרובה

עונת ההגשות בפתח וההגשות לצ׳יימברס מתקרבות בצעדי ענק. לי סונדרס, העורך הראשי של נישליס ליגל מרקטינג ועורך משנה של צ׳יימברס בעברו, תפס לשיחה את חברו, אד שום, העורך הוותיק של צ׳יימברס, כדי לקבל ממנו כמה עצות מרכזיות וטיפים שיעזרו לכם לצלוח את עונת ההגשות בהצלחה. על הדרך, אנחנו מזכירים לכם, שתאריך ההגשה לצ׳יימברס הוא ה-2.4 וממליצים לכם בחום לסיים עם ההגשות עוד לפני ליל הסדר, למען השקט הנפשי שלכם (וגם שלנו).

מה חדש בצ'יימברסהאם ייכנסו תחומי עיסוק חדשים בדירוג לשוק הישראלי
אד: בכל הנוגע לישראל, אנו משאירים את תחומי העיסוק כפי שהיו בעבר. בשנה שעברה פיצלנו והרחבנו את תחומי ה-TMT והתעבורה.

קיימים היום 15 תחומי עיסוק ואנו נמצאים ברף העליון של כל תחום שיפוט. ייתכן שבעתיד נשקול הרחבה נוספת.

האם נעשו שינויים כלשהם במסמכי ההגשה או בדרישות שלכם ממשרדי עורכי הדין?

אד: מערכת העלאת המסמכים של ההגשות עודכנה, אנו מצפים מהמשרדים שיתקנו את הממליצים במועד שליחת טפסי ההגשה ולא לאחר מכן. אם ישנן שגיאות, על המשרדים לקחת זאת בחשבון כאשר הם מקצים זמן להעלאת המסמכים.
עד כמה חשוב תהליך ההגשה

אד: תהליך ההגשה חשוב מאוד. זהו ה"קול" של המשרד – שכן בשיחותינו עם המשרדים, אנחנו לא שואפים לדבר איתם רק על המשרדים שלהם. ההגשה נותנת לנו את ההקשר בכך שהיא מציגה לנו בדיוק מה המשרד עושה. הקשר זה יכול לעזור להפוך את הפידבק מהלקוחות ומהעמיתים למשמעותי הרבה יותר. בעוד לעיתים אנו מחפשים מקורות מידע נוספים, ההגשה היא מקור המידע העובדתי העיקרי על המשרד ועל העבודה שלו.

מה נחשב לכמות טובה של תיקים/עסקאות שכדאי לכלול בהגשה? האם ניתן לכלול תיקים/עסקאות מחוץ למסגרת הזמן שנקבעה? כיצד אתם בוחנים תיקים/עסקאות שפורסמו וכאלה המסווגים בתהליך קבלת ההחלטות?

אד: לגבי כמות התיקים/עסקאות, 20 הוא מספר טוב אך לא יותר מ-20. כמות גדולה יותר לא תיתן שום יתרון ויכולה להפוך את ההגשה לפחות ממוקדת. תשאפו לכלול תיקים הרלוונטיים לשנה החולפת, עד למועד ההגשה. ישנה גמישות כלשהי (בכדי לוודא שאין פערים), אך באופן אידיאלי, אנו מעדיפים שלא יהיו תיקים ישנים מדי. תיקים/עסקאות שפורסמו וכאלה המסווגים כ״סודיים״ מקבלים את אותו המשקל בבחינת ההגשה.
מה ייחשב בעיניכם כתיק/עסקה מורכב או חדשני

אד: ההגדרה של חדשני או מורכב תלויה בעיקר בהקשר.לשוק יהיה משקל בעניין גם כן.

בין אם מדובר בליטיגציה או במימון פרוייקטים, ישנם תחומים בהם התיקים נמשכים לאורך זמן רב. עד כמה חשוב להציג לכם תיקים חדשים?   

אד: ההבדל בין תיק חדש לעומת מתמשך אינו מהותי שכן השוק יידע אם נושא מתמשך הוא חשוב ומרשים. זה המפתח.

איזה סוג ממליצים ייחשבו כטובים ביותר עבור התחקירנים שלכם?

אד: ממליצים טובים הם ממליצים זמינים ועוזרים! הם צריכים באופן כללי להיות כנים, ובין אם הם עונים בטלפון או בדואר האלקטרוני, עליהם לשתף בידע ובדעות שלהם בצורה פתוחה. באופן אידיאלי, ממליצים טובים יכירו יותר ממשרד אחד, מה שיהפוך אותם לרוכשים נבונים של שירותים משפטיים.

אם אנו מספקים 20 ממליצים, האם אתם יוצרים קשר עם כולם? אנו מודאגים משחיקה של הממליציםהאם יש לצ׳יימברס מדיניות שתעזור למשרדים להימנע מכך או המלצה אחרת בעניין

אד: אנו שואפים ליצור קשר עם כל הממליצים, במגבלות הזמן הקיימות. יש לנו מערכת שעוזרת לנו להימנע מיצירת קשר תכוף מדי עם ממליצים ואנו יכולים לשוחח עם ממליצים על מספר נושאים בפעם אחת במקום לצלצל כמה פעמים. ישנם אתגרים לוגיסטיים, אך פיתחנו מערכות שעוזרות לנו לכסות את מרבית המקרים – בכדי למקסם את המענה ולמזער את השחיקה של הממליצים.
תקופת החגים בישראל עמוסה מאוד ולצערנו קרובה למועד ההגשה. עד כמה קשוחים מועדי ההגשה?

אד: מועדי ההגשה הם קשוחים, אך אנו מעדיפים לקבל הגשה במועד קצת יותר מאוחר מאשר לא לקבל את ההגשה בכלל. יחד עם זאת, לא יינתנו הארכות למועדי ההגשה ולכן על המשרדים להעריך בעצמם את הסיכונים הכרוכים בהגשה מאוחרת. כל ההגשות המאוחרות ״עומדות בתור" ואנו עוברים עליהם במגבלות הזמן הקיים. חגים הם אכן בעיה, אבל אנו מתייחסים לכל המשרדים בצורה שווה.

האם ראיון יעזור לי לטפס בסולם הדירוגים?  מה התחקירנים שלכם מחפשים לקבל במהלך הראיון?

אד: ראיונות לכשעצמם אינם עוזרים ישירות למשרד לטפס בסולם הדירוגים. הסיבה שאנחנו מבקשים לקיים ראיונות היא בכדי להבין טוב יותר את השוק וכדי לקבל פידבק על שאר השוק. לעורכי דין יש אינטרס לספר לנו את דעתם על השוק, אך הראיון לא יביא אותם בהכרח לדירוג טוב יותר.

מהו טיפ הזהב, ההמלצה מספר אחת שלך?

אד: תעבדו בהתאם לתהליך (לרבות שקלול הזמן מבעוד מועד) והישמעו באדיקות לעצות שיסייעו לכם לקחת בו חלק ובכך המשרד שלכם ימקסם את הסיכויים שלו.

 

 

 

תגובות

תגובות