חדש – דירוג משרדי עורכי דין בינלאומיים עם דסק ישראלי

דירוג ה-  Legally Israel 100 הושק רשמית וניתן כעת לצפיה.

בשנת 2012 הותר למשרדי עורכי דין בינלאומיים להכנס לשוק הישראלי. כניסת המשרדים הבינלאומיים נבעה מצורך של לקוחות ישראליים לצאת מגבולות הארץ, בעיקר בתחום הטכנולוגי.

כיום, יש למעלה מ-100 משרדי עורכי הדין, חלקם מהגדולים בעולם, אשר להם דסק ישראלי. מתוכם, לכ-20 משרדים נוכחות פיזית בישראל. 

הגידול המהיר הוביל לקושי רב בבידול המשרדים הבינלאומיים הפועלים בישראל. היסטורית, משרדים ישראליים נעזרו בקשרים האישיים ובמדריכי הדירוג הבינלאומיים בכדי לעמוד על טיב איכותם של המשרדים הזרים אליהם הם הפנו עבודה. כיום המצב שונה – משרדי עורכי דין בינלאומיים רבים פוקדים את המשרדים הישראליים על בסיס שבועי, הקשרים רבים ממה שהיו בעבר ומדריכי הדירוג מדרגים את המשרדים הזרים בארצות שונות אבל לא את הדסקים הישראליים עצמם – אלה שבפועל יטפלו בלקוח או בתיק מישראל.

לכן, החלטנו להשיק דירוג ראשון מסוגו אשר ישים את הפוקוס ספציפית על הדסקים הישראלים של משרדי עורכי הדין הבינלאומיים ובכך להנגיש למשרדי עורכי הדין בישראל את איכותם ורמתם המקצועית. 

logo 1

הדירוג, Legally Israel 100, הינו דרוג כמותי. משמעות הדבר שהדירוג הינו אובייקטיבי ונקבע על סמך מספר התיקים הכולל של כל משרד בתחום התמחות או שווי התיקים באותו התחום. מדדים אלה מראים לנו מי המשרדים הפעילים יותר בכל תחום בליווי לקוחות ישראליים בעולם בחלוקה לתחומי ההתמחות הבאים: מיזוגים ורכישות, שוק ההון, ליטיגציה, נדל״ן, קנין רוחני, דיני עבודה, קרנות והי-טק.

כ-35 משרדי עורכי דין שלחו טפסים ובקשו להשתתף בדירוג, החל ממשרדי בוטיק נישתיים ועד למשרדים הגדולים בעולם.

מבחינת הנתונים ניתן לעמוד את חוזק הפעילות של חברות ישראליות בעולם וכנגזרת את פעילות הדסקים הישראליים המצייגים אותם בכל העולם. במהלך שנת 2018 משרדים זרים היו מעורבים בלמעלה מ-60 עסקאות מיזוג ורכישה, בכ-60 תיקים בשוק ההון, בקרוב ל-70 עסקאות נדל״ן (רובם מחוץ לישראל), בקרוב ל-80 תיקי ליטיגציה של חברות ישראליות ועוד. תחום אותו חקרנו בצורה רוחבית הינו תחום ההי-טק, בו היו למעלה מ-100 תיקים של לקוחות ישראלים אשר יוצגו על ידי משרדים בינלאומיים. 

דירוג זה לא רק מראה מי משרדי עורכי הדין הבינלאומיים הפעילים בכל תחום, אלא גם ממחיש למשרדים הישראליים את היקפי הפעילות הכמותיים הנמצאים בייצוג לקוחות ישראלים מחוץ לישראל ובייצוג לקוחות זרים הנכנסים לישראל. לאחרונה אנחנו עדים להתעוררות בקרב משרדים ישראלים שמתחילים לעשות צעדים להיות יותר גלובאליים ומגמה זו צפויה להמשך.

 

תגובות

תגובות