ארבעה דברים שכל עורך דין יכול לעשות בתקופת משבר הקורונה בתחום השיווק‎

אנחנו בעיצומו של אירוע מתגלגל שהסוף עדיין לא נראה באופק. הלקוחות שלנו נמצאים, בין היתר, באי וודאות עסקית וכלכלית, מחפשים תשובות ונמצאים בחשש ממש לעסקיהם.

אנחנו כ trusted advisors שלהם חייבים להיות שם בשבילם, במיוחד בזמנים אלה.

שימור לקוחות אמיתי נמדד בשגרה כמו גם בחירום ושימור לקוחות אפקטיבי יביא לנאמנות של לקוחות עם חלוף המשבר. לקוח נאמן זה לקוח שיעביר אלינו עוד עבודה ויביא אלינו לקוחות נוספים.

להלן חמש פעולות שאנחנו, בנישליס ליגל מרקטינג, ממליצים לבצע בימים אלה:

1. שימור לקוחות -

צרו קשר, בטלפון, עם הלקוחות האסטרטגיים שלכם. תדרשו לשלומם, לשלום משפחתם ולבסוף לשמוע מה מצב העסק שלהם. חשוב להקשיב, להבין, לתמוך ולסייע ככל הניתן.

2. ערך מוסף -

תעדכנו את הלקוחות שלכם על הנעשה בתחום התמחותכם/בסקטור בהם הם פועלים, על ידי עדכוני לקוחות קצרים או כל דרך אחרת. נסו לשלב מגמות שאתם רואים, מהארץ ומהעולם, לשתף גורמים מקצועיים בתוכן שאתם כותבים וכיו״ב. אחת הטענות לעורכי הדין, בארץ ובעולם בעת שגרה, שהם מגיבים לסיטואציה ולא proactive, קל וחומר בעיתות משבר. במצב הנוכחי הזה של אי וודאות ושינויים דרמטיים, ייזום של התקשרות יזומה עם לקוחות מפתח הינה יעילה וחשובה ביותר, במיוחד עבור לקוחות הפועלים במגזרים אשר נפגעו בצורה הקשה ביותר, למשל, שירותי בריאות, תחבורה, תיירות, לינה, תכנון אירועים, ספקים וכו׳, או המגזרים שעשויים להפיק תועלת מהמשבר הנוכחי, למשל: מכשור רפואי, בידור מקוון, תקשורת מקוונת, מחשבים וכו').

3. מוכנות ליום של אחרי -

ניתן לשער שתחומי ההתמחות הבאים יהיו בצמיחה מיד לאחר המשבר (או כבר במהלכו). מומלץ להערך מבחינת תכנית עסקית ושיווקית כבר כעת ולהתחיל להניח את התשתית בכדי להיות הטלפון הראשון עם סיום המשבר:

א. פירוקים וכינוסים/חדלות פירעון

ב. הסכמים מסחריים, עסקאות ומימונים

ג. תכניות אכיפה

ד. דיני עבודה

ה. פרטיות והגנת מידע

ו. שוק ההון וני״ע

ז. ליטיגציה

4. שימוש במדיה חברתית -

אנחנו צורכים כעת יותר מידע מבימים רגילים, גם כי אנחנו רוצים להתעדכן על הנעשה וגם כי אנחנו בבית ולכן יותר צמודים לניידים. נצלו זאת לבנות את רשת הקשרים שלכם בלינקדאין, ליצירת קשר עם קולגות ולקוחות דרך המדיה החברתית, פעילות בקבוצות בלינקדאין למשל וכיו״ב.

אנחנו זמינים ונשמח לסייע בכל וככל האפשר.

תגובות

תגובות